kaires_puses_index
 
 
  
  

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Naikinami karantino reikalavimai rizikos grupės asmenims

Valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovo gegužės 22 d. sprendimais, 60 metų amžiaus ir vyresniems bei lėtinėmis ligomis sergantiems asmenims naikinami karantino Lietuvoje įvesti tam tikri viešojo gyvenimo, darbo ir laisvalaikio praleidimo sričių ribojimai. Taip pat nelieka rekomendacijų įstaigoms prie įėjimo kabinti įspėjimus nesilankyti rizikos grupės asmenims.


Vyriausybei švelninant Lietuvoje karantino sąlygas, panaikinti ribojimai rizikos grupei priklausantiems asmenims lankytis ir dirbti prekybos ir paslaugų, viešojo maitinimo, grožio paslaugų teikimo vietose, valstybės ir savivaldybių instuticijuose, įstaigose, valstybės ir savivaldybių valdomose įmonėse.

Taip pat pritarus grįžimui į mokyklas, panaikinta rekomendacija rizikos grupės asmenims nedirbti tiesiogiai su vaikais neformaliojo vaikų švietimo bei ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo paslaugų teikimo vietose.

Panaikinus sprendimą dėl rekomendacijų rizikos grupės asmenims, nebelieka galiojusių rekomendacijų tiek lankytojams, tiek darbuotojams priklausantiems rizikos grupei nesilankyti ir nedirbti nestacionariose socialinių paslaugų įstaigose, šeimynose, grupinio gyvenimo ir bendruomeniniuose vaikų globos namuose.

Gerėjant orams panaikinti ribojimai rizikos grupės asmenims dalyvauti atvirose erdvėse organizuojamiems renginiams automobiliuose bei renginiuose, kuriuose dalyvauja ne daugiau nei 30 dalyvių, aukšto meistriškumo sporto varžybose, sporto veiklų ir pratybų vietose, lankytis pažintinių ir mokomųjų takų, apžalvos bokštų, parkų, zoologijos, botanikos sodų, esančių atvirose lauko erdvėse. Taip pat pasikeitė reikalavimai plukdymui mažaisiais, pramoginiais, sportiniais, asmeniniais, tradiciniais laivais ir kitais pluduriuojančiais įrenginiais ar priemonėmis.

Primename, kad nors ir švelninamas karantinas bei su juo susiję ribojimai, bendros rekomendacijos išlieka. Rekomenduojama ir toliau vengti lankytis arba kuo rečiau lankytis renginiuose, kitose žmonių susibūrimo vietose, laikytis 2 metrų atstumo nuo kitų žmonių, vengti bendrauti su asmenimis, kurie turi viršutinių kvėpavimo takų infekcijos požymių, laikytis asmens higienos, kosėjimo ir čiaudėjimo etiketo, lankatis uždarose patalpose dėvėti apsauginę veido kaukę.

Daugiau rekomendacijų, kaip saugotis nuo koronaviruso infekcijos: http://sam.lrv.lt/lt/naujienos/atnaujintos-rekomendacijos-kaip-saugotis-nuo-koronaviruso-infekcijos

Visus valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovo sprendimus galite rasti čia.


Asociatyvi nuotr. unsplash.com

Shadow up