kaires_puses_index
Naujienų prenumerata
 
 
 
  
  

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Marija Rekst: padedame atsitiesti verslui

Gegužės viduryje Vilniaus rajono savivaldybės taryboje buvo patvirtinti sprendimai, suteikiantys teisę verslininkams, nukentėjusiems nuo nepalankios epidemiologinės situacijos dėl COVID-19 ir karantino sukeltų ekonominių pasekmių, kreiptis į savivaldybę dėl lengvatų suteikimo. Birželį Tarybos posėdyje planuojama priimti dar vieną svarbų sprendimą, kuriuo visiems Vilniaus rajone veikiantiems juridiniams asmenims žemės, nekilnojamojo turto bei žemės nuomos mokesčiai už 2020 m. bus mažinami 25 proc.


„Šalyje paskelbtas karantinas tapo tikru iššūkiu vykdantiems juridinę veiklą. Daugelis verslininkų negalėjo dirbti, kitų veiklos apimtys drastiškai krito. Puikiai suprantame, kad visas rajone veikiantis verslas viena ar kita apimtimi nukentėjo nuo šios situacijos“, – sakė Vilniaus rajono savivaldybės merė Marija Rekst.

„Mūsų darbo tikslas – atstovauti ir padėti. Tad ieškojome sprendimų, kaip mes – savivaldybė, galime paremti verslą, padėti jam atsitiesti po šios krizės, išlaikyti darbo vietas. Gegužę Taryboje suteikėme lengvatas Vilniaus rajone ekonominę veiklą vykdantiems gyventojams ir juridiniams asmenims, kurie karantino metu negalėjo dirbti, jų veikla buvo sustabdyta. Jie gali kreiptis į savivaldybę dėl atleidimo nuo komercinės paskirties nekilnojamojo turto ir žemės mokesčių“, – dėstė rajono vadovė.

Gegužės 15 d. Vilniaus rajono savivaldybės taryba Mokesčių lengvatų teikimo taisykles papildė nauju punktu, kuriuo numatoma, kad mokesčių mokėtojas (fizinis ar juridinis asmuo), kurio veikla karantino metu Lietuvos Respublikos Vyriausybės nutarimu buvo apribota arba draudžiama, gali kreiptis į savivaldybę dėl mokesčio lengvatos suteikimo. Plačiau apie lengvatų suteikimo tvarką rašėme čia.

Birželio 5 d. vyksiančiame posėdyje Tarybos nariai balsuos dėl lengvatų visiems Vilniaus rajone įsikūrusiems juridiniams asmenims. Planuojama suteikti 25 proc. lengvatas už 2020 metus:

  • nekilnojamojo turto mokesčiui
  • žemės mokesčiui
  • valstybinės žemės nuomos mokesčiui.

„Nuo karantino ir koronaviruso krizės nukentėjo ne tik tie, kurių veikla karantino metu buvo draudžiama, bet ir kitos įmonės. Jos turėjo papildomų išlaidų ir dėl apsaugos priemonių įsigijimo, ir apyvartos ženkliai krito, sumažėjo lankytojų ar pirkėjų srautai. Visi dirbo visiškai naujomis, sudėtingomis sąlygomis, todėl padėti norime visiems“, – pabrėžė M. Rekst ir pridūrė, kad atsižvelgiant į susiklosčiusią neeilinę situaciją buvo pasirinkta mokesčius mažinti ketvirtadaliu, kas atitiktų griežtų karantino apribojimų galiojimo šalyje laikotarpį.

Tikimasi, kad suteikus nurodytų mokesčių lengvatas, bent iš dalies bus kompensuoti nuostoliai, kuriuos patyrė juridiniai asmenys, netekę dalies pajamų dėl Lietuvos Respublikos Vyriausybės paskelbto karantino.

Pasak Ekonomikos ir turto skyriaus vedėjo pavaduotojos Lucijos Lipnickos, preliminariais skaičiavimais, suteikus 25 proc. žemės, nekilnojamojo turto bei žemės nuomos mokesčių lengvatas Vilniaus rajone veikiantiems juridiniams asmenims, lengvatų suma siektų apie 600 tūkst. Eur.

Kalbėdama apie pagalbą verslui, merė pabrėžė, kad Vilniaus rajono savivaldybės veiklos prioritetu visada buvo savalaikė ir tikslinė pagalba gyventojams: „Vieni ar kiti iššūkiai ištinka kasmet. Pernai ūkininkai nukentėjo nuo nepalankių oro sąlygų. Vyravo sausra, aukštos temperatūros, žemės ūkiai labai nukentėjo. Ištęsdami pagalbos ranką, perpus sumažinome žemės mokestį ūkininkams. Bet tai tik maža dalis tų, kurie gauna savivaldybės paramą“, – prisiminė merė.

Jau keletą metų savivaldybė teikia mokesčio lengvatas žemės savininkams Vilniaus rajone. Pensinio amžiaus asmenys, neįgalieji asmenys ir nepilnamečiai, kurių šeimose nėra darbingų asmenų, yra atleisti nuo žemės mokesčio mokėjimo už 3 ha bendrą visų paskirčių žemės plotą kaimo vietovėse ir 0,25 ha Nemenčinės mieste. Nuo 2018 m. gyventojams suteikiama 50 proc. apskaičiuoto mokesčio už gyvenamosios vienbučių ir dvibučių teritorijos žemės sklypus lengvata vienam sklypui (kurio apskaičiuota suma yra didžiausia). Be to, visi Vilniaus rajono gyventojai yra atleisti nuo žemės mokesčio mokėjimo už 5 ha žemės ūkio paskirties žemės (išskyrus mėgėjų sodų sklypus) plotą kaimo vietovėse ir 0,25 ha Nemenčinės mieste.

Asociatyvi nuotrauka pixabay.com

Vilniaus rAjono SAVIVALDYBĖS merĖ
 Marija Rekst

Biudžetinė įstaiga Vilniaus rajono savivaldybės administracija

Rinktinės g. 50, LT-09318 Vilnius tel.: (8-5) 275 1990
       (8-5) 275 1961
       (8-5) 275 6925
El.p.: vrsa@vrsa.lt
Juridinių asmenų registras įstaigos kodas 188708224

Darbo laikas:
I - IV - nuo 7:30 val. iki 16:30 val.
V – nuo 7:30 val. iki 15:15 val. Pietų pertrauka:
nuo 11:30 val. iki 12:15 val.
 
Naujas vartotojas
Pamiršau slaptažodį
Renginių kalendorius
    2020     
Liepa
P A T K Pn Š S
  010203
04
05
06070809101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Artimiausi renginiai
Boženos Naruševič tapybos paroda „Dovana“
2020-06-12
Vilniaus krašto etnografijos muziejus (Švenčionių g. 14, Nemenčinė, Vilniaus r.)
Globėjų savaitė Vilniaus rajone
2020-06-29
Vilniaus rajono šeimos ir vaiko krizių centro Globos centras
Vaikų piešinių konkursas „Lietuva“
2020-07-01
NDKC Bezdonių sk. (Geležinkelio g. 15, Bezdonys, Vilniaus r.)
Virtualus kūrybinių darbų konkursas „Jonas Paulius II vaiko akimis“
2020-07-01
RDKC Rukainių sk. (Vilniaus g. 12, Rukainių k., Vilniaus r.)

Video medžiaga
 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 
 
 
 
 
 

Shadow up