kaires_puses_index
 
 
  
  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Sužionių derliaus šventė: daug rudens gėrybių, geros nuotakos ir skambios muzikos

Rugsėjo 27 d. Sužionyse vyko Derliaus šventė, sukvietusi bendruomenę ir atvykusius svečius švęsti rudens pabaigtuves ir kartu pasidalinti šių metų duona, puikia nuotaika ir rudens gėrybėmis.


Nuo pat ryto visų atvykusių akį traukė ypatingai papuošta šventės aplinka – rudens derliaus grožybių gausa, gera susirinkusiųjų nuotaika ir puikus oras kvietė džiaugtis rudens pabaigtuvėmis. Išpuoštuose kiemeliuose puikavosi įspūdingo dydžio įvairios daržų, laukų ir sodų gėrybės. Kaip ir kasmet, netrūko gražių ir rudens šventę atspindinčių iš šiaudų sukurtų dekoracijų. Šventinę nuotaiką atspindinčius papuošimus sukūrė renginio organizatoriai – Nemenčinės daugiafunkcinis kultūros centras ir Sužionų seniūnija kartu su vietos gyventojais.

Šventė tradiciškai prasidėjo šv. Mišiomis, kurių metu susirinkusieji dėkojo Aukščiausiajam už visas jo teikiamas malones, už išaugintą derlių, meldėsi už žemdirbius, ūkininkus ir visus rajono gyventojus. Derliaus šventės meninė programa prasidėjo pašventintos duonos dalinimosi tradicija. Folklorinio ansamblio „Sużanianka“ narės perdavė duoną Sužionių seniūnui Tadeušui Aliancevičiui, kuris tradiciškai pasidalijo duona su visais atvykusiais svečiais ir gyventojais.

Kartu su vietos bendruomene pasidžiaugti rudens švente atvyko vidaus reikalų ministrė Rita Tamašunienė, Vilniaus rajono savivaldybės tarybos nariai Stanislav Adamaitis, Zigmont Ždanovič, Edmund Šot, svečias Juzef Šileiko. Šventėje taip pat dalyvavo Pal. Kun. Mykolo Sopočkos hospiso savanoriai.

Savo dainomis ir puikiais pasirodymais susirinkusius džiugino vokalinis ansamblis „Melodia“ iš Bezdonių, kapela „Żejmiana“ iš Pabradės, folklorinis ansamblis „Sużanianka“, liaudies dainos ir muzikos puoselėtoja „Kapela Świętojańska“ bei svečias – dainininkas Stano. Žiūrovus taip pat linksmino žymusis Vilniaus krašto šnekorius Vincukas kartu su Emilija Ždanovič-Pečkiene, kolektyvo „Kapela Świętojańska” vadove.

Šventėje netrūko pramogų. Mažieji šventės dalyviai galėjo dalyvauti Vilniaus rajono policijos komisariato atstovų organizuotuose smagiuose konkursuose. Vyresnieji kartu su vaikais ragavo gardžių patiekalų, kuriais buvo galima pasivaišinti įrengtuose kiemeliuose. Šių metų gardėsiai – šviežiai kepta duona, medus, įvairiausi patiekalai ir saldūs skanėstai visus viliojo savo kvapais ir skoniu.

Šventės metu taip pat padėkota ūkininkams už sunkų kasdienį darbą ir įdėtas pastangas. Dėkodamas už vertingą ir sunkų darbą, Sužionių seniūnas ūkininkams įteikė padėkos raštus. Padėkomis iš viso apdovanota 20 ūkininkų, kurie uoliai dirba ir myli savo darbą.

Renginys buvo organizuotas įgyvendinant projektą „Derliaus šventė Vilniaus rajone“. Projektas finansuojamas pagal Lenkijos Respublikos Senato globos programą Polonijai ir lenkams užsienyje.


Nuotr. NDKC

Shadow up