kaires_puses_index
 
 
  
  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

.
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Šiandien minima Tarptautinė kovos su smurtu prieš moteris diena

Kiekvienais metais lapkričio 25-oji žymi tarptautinės kampanijos prieš smurtą prieš moteris „Orange the World“ pradžią. Šią dieną visame pasaulyje prasideda 16 dienų trunkanti iniciatyva prieš smurtą prieš moteris, kuri baigiasi gruodžio 10 d. – Žmogaus teisių dieną. Siekiant pažymėti šią kampaniją ir atkreipti žmonių dėmesį, daugelių institucijų pastatai yra apšviečiami oranžine spalva. Šiemet oranžine spalva nušvito Vilniaus rajono šeimos ir vaiko krizių centro bei Vilniaus rajono šeimos ir vaiko gerovės centro pastatai. 


Smurtas prieš moteris yra vienas iš labiausiai paplitusių, nuolatinių ir niokojančių žmogaus teisių pažeidimų pasaulyje ir kelia grėsmę milijonams merginų ir moterų. Tai paveikia moteris, nepriklausomai nuo jų amžiaus, kilmės ar išsilavinimo lygio. Šis smurtas būna įvairių formų, įskaitant fizinį, seksualinį ar psichologinį smurtą, taip pat ekonominį smurtą ir išnaudojimą.

Prisijungdamos prie šios iniciatyvos, daugelis organizacijų pastatų ir kitų traukos objektų nušvinta oranžine spalva, taip išreiškiant nepritarimą visų formų smurtui prieš moteris. Oranžinė spalva simbolizuoja šviesesnę ateitį be smurto ir gali būti naudojama kaip priemonė parodyti Jūsų solidarumą kovojant su smurtu.

Vilniaus rajono savivaldybė kiekvienais metais taip pat aktyviai įsitraukia į iniciatyvą, apšviečiant Savivaldybės pastatą. Tačiau šiemet dėl vykdomų savivaldybės išorės pastato renovacijos darbų, apšviesti pastatą oranžine spalva nebuvo galimybės.

Vilniaus rajono šeimos ir vaiko krizių centras (Kalvelių k.)
 
Vilniaus rajono šeimos ir vaiko gerovės centras (Geisiškės)
Shadow up