kaires_puses_index
 
 
  
  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Festivalis „Kultūra turtingi“ – naujas kultūrinis renginys Vilniaus rajone

Festivalis „Kultūra turtingi“ tai nauja kultūrinė iniciatyva Vilniaus rajone, kuri šeštadienį, gegužės 20 d., startavo Nemenčinėje. Iškilminga eisena miesto gatvėmis su Lietuvos kariuomenės orkestru, koncertinėje scenoje – liaudies, folkmuzikos, pop, roko stilių šokiai ir dainos, be visa ko surengta mugė, įrengtos įvairios meninės dirbtuvės ir pramogos vaikams, o renginio pabaigoje visų laukė diskoteka. „Buvo nuostabu!“, – teigė patenkinti žiūrovai.


„Kultūra turtingi“ yra savotiška festivalio „Kwiaty Polskie“ tąsa, kurio gegužę laukdavo Nemenčinės ir viso Vilniaus krašto gyventojai. Praėjusių metų lapkritį mirus pagrindiniam šio renginio iniciatoriui ir organizatoriui Gabrieliui Janui Mincevičiui, pritruko ir festivalio „Kwiaty Polskie“. Vis dėl to neišnyko meilė gimtajai kultūrai, kurią jaunajai kartai perdavė G. J. Mincevič. Nemenčinės daugiafunkcinis kultūros centras, vadovaujamas Germano Komarovskio, ėmėsi organizuoti naują renginį pavadinimu „Kultūra turtingi“, parodant Vilniaus krašto daugiatautiškumą. Šio renginio pirmasis debiutas įvyko Nemenčinės lauko estradoje šių metų gegužės 20 d.

Festivalis prasidėjo nuo iškilmingos eisenos, išjudėjusios iš Nemenčinės daugiafunkcinio kultūros centro, miesto gatvėmis link estrados po atviru dangumi, esančios prie Konstanto Parčevskio gimnazijos. Eisenos priešakyje žygiavo Lietuvos kariuomenės orkestras, kartu ėjo festivalio dalyviai, svečiai, gyventojai su savo šeimomis, o vaikai rankose laikė balionus, kuriuos parūpino renginio organizatoriai.

Koncertą pradėjo aukščiau minėtas orkestras, atlikdamas kelis kurinius. Vėliau scenoje pasirodė tiek gerai Vilniaus krašto gyventojams žinomi atlikėjai, tiek scenos naujokai . Suskambo liaudies, folkmuzikos, pop ir roko muzika. Atlikta daugybė įvairiausių šokių. Žiūrovus šokiais žavėjo: „Perła“, „Jutrzenka“, „Dalina“, „Wileńszczyzna“, „Osa“, dainomis linksmino – „Kapela Świętojańska“, grupė „Lady Rock“ iš Sužionių, grupė „Folk Vibes“ iš Vilniaus, „Green and gold“ ir kiti. Taip pat publikai savo kūrinius atliko solistai, Nemenčinės muzikos mokyklos mokiniai, Vaikų ir paauglių socialinio centro auklėtiniai, Nemenčinės neįgaliųjų dienos užimtumo centro globotiniai bei jauniausi artistai –dviejų Nemenčinės vaikų darželių auklėtiniai.

Stebint nuostabius pasirodymus, Seimo frakcijos Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos pirmininkė Rita Tamašunienė pabrėžė, kad kultūra vienija visus žmones, nepriklausomai nuo jų tautybės.

Koncerte dalyvavusi Vilniaus rajono merė Marija Rekst džiaugėsi, kad Nemenčinės gyventojai, tai didelė šeima.

Prie šiltos,  linksmos ir šeimyninės festivalio atmosferos kūrimo prisidėjo net šio pavasario orai. Renginio metu be dailės ir keramikos dirbtuvių, vyko grojimo gitara pamokos ir mugė. Paklausti apie renginį, žiūrovai vienbalsiai teigė, kad šventė pavyko, muziką ir pramogas čia kiekvienas galėjo atrasti pagal savo skonį.

Festivalį užbaigė diskoteka su D. J. „Aces & gust of wind“.

Renginio organizavimu rūpinosi Nemenčinės daugiafunkcinio kultūros centro direktorius German Komarovski.

Projektą finansavo Lietuvos kultūros taryba ir Lietuvos Respublikos kultūros ministerija.

 

 

Pagal L24.lt

Fot. Marian Dzvinel

Shadow up