kaires_puses_index
 
 
  
  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

5-asis socialinių įstaigų meno festivalis „Kurkime drauge“

Šiandien, birželio 22 d., Juodšilių šv. Uršulės Leduchovskos gimnazijoje vyko jau 5-asis Vilniaus rajono Juodšilių seniūnijos bendruomenės socialinių paslaugų centro organizuojamas socialinių įstaigų meno festivalis „Kurkime drauge“. Kaip ir kiekvienais metais, festivalio metu pristatyta meninė bei kūrybinė neįgaliųjų ir senyvo amžiaus asmenų veikla sulaukė ypatingo dėmesio ir subūrė daug dalyvių bei svečių, kurie mielai pasigrožėjo įspūdingais pasirodymais. 


Festivalio pradžioje pasveikinta visus atvykusius ir neslėpta džiaugsmo, kad jau penktąjį kartą vykstantis festivalis „Kurkime drauge“ sulaukia didėlio skaičiaus talentingų dalyvių iš įvairiausių socialinių paslaugų ir neįgaliųjų užimtumo centrų, globos namų bei kitų socialinių įstaigų. Kiekvienais metais į festivalį įdedama daug širdies, meilės ir šilumos, o festivalis įvardijamas kaip puikus būdas pristatyti meno terapijos taikymo galimybes senyvo amžiaus asmenų bei neįgaliųjų ugdymui ir socializacijai, meninei saviraiškai, lavinti neįgaliųjų pojūčius, skirti dėmesį jų mąstymo procesams bei žadinti vaizduotę kūrybai.

Renginio metu pasidžiaugta, kad didelę reikšmę turintis festivalis sulaukia daug garbių svečių. Ypatingi padėkos žodžiai buvo skirti festivalio „Kurkime drauge“ globėjai – Vilniaus rajono savivaldybės merei Marijai Rekst, kuriai skirta simbolinė dovana buvo įteikta atvykusiai Vilniaus rajono savivaldybės mero pavaduotojai Teresai Demeško. Pasidžiaugti renginiu taip pat atvyko gausus būrys svečių: Vilniaus rajono savivaldybės administracijos Socialinės rūpybos skyriaus vedėjo pavaduotoja Elena Kačanovskienė, Juodšilių seniūnijos seniūnas Tadeuš Aškelianec, Juodšilių šv. Uršulės Leduchovskos gimnazijos direktorius Mečislav Jasiulevič, Vilniaus rajono Valčiūnų gimnazijos l. e. direktoriaus pareigas Igoris Voiniušas, Vaidotų Šv. Apaštalo Pauliaus Atsivertimo Parapijos klebonas kunigas Jurij Vitkovskij bei socialinių įstaigų direktoriai kartu su centrų lankytojais. Puikiai nusiteikusius dalyvius ir atvykusius svečius palaiminęs Vaidotų Šv. Apaštalo Pauliaus Atsivertimo Parapijos klebonas kunigas Jurij Vitkovskij, palinkėjo tvirtumo ir dvasinės stiprybės tęsiant šio reikšmingo festivalio veiklą.

Šiemet atskleisti savo kūrybinius ir meninius sugebėjimus atvyko dalyvių iš skirtingų socialinių įstaigų: Nemenčinės neįgaliųjų dienos užimtumo centro, Vilniaus Verkių mokyklos-daugiafunkcinio centro, Paberžės socialinės globos namų, Šalčininkų rajono sutrikusio intelekto žmonių dienos užimtumo centro, Vilniaus  rajono neįgaliųjų draugijos, Kalvelių šeimos ir vaikų krizių centro, Prūdiškių socialinės globos namų, Nemenčinės vaikų ir paauglių socialinio centro, Lenkų invalidų asociacijos „LitPolinva“, Vilniaus rajono šeimos ir vaiko gerovės centro, Dienos socialinės globos įstaigos „Mes esame“. Pristatyti savo kūrybą atvyko ir Vilniaus rajono Juodšilių seniūnijos bendruomenės socialinių paslaugų centro kolektyvai: „Nostalgija“, „Senosios vasaros saulėgrįžos apeigos“, ansamblis „Złota jesień“ bei duetas „Arlekinas“. 

Festivalio metu dalyviai scenoje vaidino, šoko, rengė muzikinius pasirodymus bei skaitė eilės. Taip pat buvo pristatyta minėtų centrų lankytojų meno dirbinių paroda. Artėjančių Joninių proga, renginio metu nebuvo pamiršta apie Jonus ir Janinas. Palinkėta jiems kuo geriausios sėkmės, kuo stipriausios sveikatos ir kuo didžiausios laimės. Artėjančios šventės proga, Jonams ir Janinoms taip pat buvo įteikti tradiciniai vainikai ir saldžios dovanelės.

Pasibaigus programai, visoms socialinėms įstaigoms buvo įteikti festivalio globėjos, Vilniaus rajono savivaldybės merės Marijos Rekst padėkos raštai, kuriuos perdavė mero pavaduotoja Teresa Demeško.

Dalyvavimas meno festivalyje socialinių įstaigų lankytojų širdyse paliko daug malonių prisiminimų bei nepakartojamų įspūdžių. Jau penkerius metus vykstantis festivalis puikiai atskleidžia, kad žmonių su negalia įsitraukimas į meninę veiklą yra pats efektyviausias integracijos kelias, skatindamas bendravimą ir tarpusavio supratimą. 

 

 

 

 

Shadow up