kaires_puses_index
 
 
  
  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 





Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Vyko konferencija „Verslumo skatinimas jaunimo tarpe“

Šaltą, ramią ir gražią sausio 25 dieną turėjau galimybę stebėti asociacijos „Bokštas“ organizuotą konferenciją „Verslumo skatinimas jaunimo tarpe“. Konferencija buvo finansuojama „Lietuvos kaimo tinklo“ lėšomis ir organizuojama įgyvendinant projektą „Nemenčinės jaunimo verslumo skatinimas“. Tai antras projekto etapas. Pirmo etapo metu buvo organizuotas 8 seminarų ciklas. Seminarų metu jaunimui buvo suteiktos žinios, kurios turėjo suteikti pasitikėjimo ir ryžto kurti verslą. Pasibaigus seminarams, jaunimas gavo praktinę užduoti – parengti 3 verslo planus, kuriuos konferencijoje pristatė. Gaila, kad ne visada turėjau galimybę dalyvauti organizuotose seminaruose bei susitikimuose, akivaizdžiai matėsi, kad jaunimui, dalyvavusiam, jie suteikė ir žinių, ir įkvėpimo. Tikslinė konferencijos auditorija nestebinanti – mokiniai, baigiantys vietinių kaimų mokyklas. O jie, patikėkit manim, turi tiek idėjų! Juos tiesiog reikia pakreipti reikiama linkme, ką būtent stengiasi padaryti jau ūgtelėjęs Nemenčinės iniciatyvus jaunimas minėtų seminarų ir šios konferencijos dėka.


Konferencijos pradžioje buvo pristatyti trys projektai – vietinio kino teatro atgaivinimas, mini golfo aikštyno prie ežero įrengimas ir viešojo kalbėjimo mokyklėlės steigimas. Labai tikiuosi, kad apie šiuos projektus sužinos ne tik konferencijos dalyviai, bet ir visi Nemenčinės gyventojai. Pasinaudojus 2014-2020 metų Europos Sąjungos struktūrine parama bus siekiama realizuoti šios planus. Konferencijos metu kalbėjo trys jauni verslininkai – makalius.lt internetinio tinklalapio steigėjas ir jau nemažo verslo įkūrėjas Rimvydas Širvinskas, „Gazelės 2012“ pripažinimą gavusios įmonės „Magnus logistics“ konsultantas Andrius Korvel bei dvi įmones įkūręs (UAB Sovat, mini kuperių nuoma) ir sėkmingai jas vystantis Gžegož Dzvinel. Visi trys be galo skirtingi žmonės, bet visus juos sieja tas pats tikslas bei entuziazmas – gyventi sau ir daryti tai, kas tau patinka. Pasidalinę sukaupta patirtimi ir atsakydami į klausimus, jie „užkrėtė“ auditoriją tuo, kad viskas įmanoma, tereikia siekti. Jaunam verslininkui labai svarbu teisingai suprasti – kas yra pardavimai ir su kuo „tas valgoma“. Ta tema kalbėti buvo pakviestas Vygandas Pikčiūnas, asmenybės ugdymo mokytojas. Vilniaus rajono savivaldybės administracijos Investicijų skyriaus vyr. specialistė Elina Dovgerd perskaitė pranešimą tema „Vilniaus r. smulkių ir vidutinių verslo ūkio subjektų rėmimas iš Vilniaus r. savivaldybės smulkiojo ir vidutinio verslo rėmimo fondo“.

Dalyvavimas konferencijoje davė daug vertingos patirties. Taip pat, tai buvo gera vieta užmegzti naujoms, be abejo, naudingoms, pažintims. Šiek tiek apmaudu, kad mažai tokiais renginiais domisi mokytojai, juk jie irgi turėtų būti suinteresuoti mokinių sudominimu ne tik matematika ir istorija, bet ir paruošimu savarankiškam gyvenimui. Ir pabaigai, kaip pasakė Pilietinių iniciatyvų centro vadovas Girvydas Duoblys, „atrodo toks užkampis, o konferencijos metu buvo dalinamasi tokiomis mintimis, iki kurių didžiajai daliai Lietuvos dar labai toli“. Linkiu visiems neprarasti to „varikliuko“ ir toliau sėkmingai organizuoti bei dalyvauti panašaus pobūdžio renginiuose!

                                                                                                                  Katažyna Viduto
Shadow up