kaires_puses_index
 
 
  
  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Komunalininkams perduota trečioji rūšiavimo konteinerių partija

Vilniaus rajone vis daugiau gyventojų savo buitines atliekas rūšiuoja, o Vilniaus rajono savivaldybė, vykdydama atliekų tvarkymo politiką, stengiasi gyventojams užtikrinti kuo palankesnes sąlygas individualiam atliekų tvarkymui. Siekiama pasiekti tikslą, kad visos namų ūkių atliekos būtų išrūšiuotos ir tinkamai perdirbtos. Šiam tikslui įgyvendinti, rugsėjo 25 d. Tarybos posėdžio metu buvo nuspręsta perduoti pagal patikėjimo sutartis UAB „Nemėžio komunalininkas“ ir UAB „Nemenčinės komunalininkas“ 2 000 pakuočių atliekų rūšiuojamojo surinkimo konteinerių komplektų, įsigytų viešojo pirkimo konkurso metu.


Įvykus viešajam konkursui, sutartis su tiekėju buvo pasirašyta 2020 m. vasario 19 d. ir pagal sąlygas pirma konteinerių dalis atliekų vežėjams buvo pristatyta po 2 mėnesių nuo sutarties įsigaliojimo, t. y. balandžio mėnesį komunalininkams buvo perduota 800 konteinerių komplektų, birželį – 600 komplektų ir rugpjūtį – 600 komplektų.

Viso UAB „Nemenčinės komunalininkas“ gavo 1 250 rūšiavimo konteinerių komplektų, o UAB „Nemėžio komunalininkas“ – 750. Atliekų vežėjai gavę konteinerius pradėjo juos dalyti eilės tvarka pagal gautų gyventojų prašymų eiliškumą.

Išdalinus šiuos 2 000 rūšiavimo konteinerių komplektų Vilniaus rajono gyventojams, Savivaldybė numato įsigyti dar 5 000 komplektų. Atkreipiame gyventojų dėmesį, kad naujas pirkimas gali būti inicijuojamas tik išdalinus visus prieš tai įsigytus konteinerius, o vienu metu galima įsigyti nustatytą konteinerių skaičių. Taip pat visi rūšiavimo konteinerių pirkimai turi būti derinami su licencijuotomis atliekų tvarkymo organizacijomis (VšĮ „Žaliasis taškas“, VšĮ „Pakuočių tvarkymo organizacija“ ir VšĮ „Gamtos ateitis“), todėl kartais šis procesas užtrunka ilgiau ir susidaro laukiančiųjų gyventojų eilės.

Džiugina faktas, kad nuo 2017 metų pradžios Vilniaus rajone jau išdalinta apie 11 tūkst. rūšiavimo konteinerių komplektų. Komplektą sudaro 120 litrų talpos konteineris stiklinei pakuotei ir 240 litrų talpos pakuočių atliekų konteineris. Rūšiavimo konteineriai yra dalinami nemokamai pagal iš anksto sudarytą besikreipiančių gyventojų sąrašą. Gyventojai, norintys rūšiuoti atliekas turi pateikti prašymą savo komunalininkui.

Vilniaus rajone norinčių naudotis rūšiavimo konteineriais yra išties nemažai, kadangi laiku mokantys rinkliavą ir tinkamai rūšiuojantys atliekas gyventojai moka trečdaliu mažesnę kintamąją rinkliavos dalį. Tai sudaro nuo 5 iki 45 eurų lengvatą per metus, priklausomai nuo konteinerio dydžio. Vilniaus rajono savivaldybės taryba tokį sprendimą priėmė, siekdama skatinti gyventojus rūšiuoti atliekas, taip prisidedant prie ekologijos ir didesnio atliekų perdirbimo.

Shadow up