kaires_puses_index
 
 
  
  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Prevencinė paskaita VšĮ Vaikų ir paauglių socialinio centro globojamiems vaikams

Š. m. vasario 4 d. Vilniaus rajono savivaldybės administracijos Socialinių paslaugų šeimai ir vaikui skyrius, bendradarbiaudamas su Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Vilniaus rajono policijos komisariatu (AVPK VRPK) nuotoliniu būdu, pasitelkiant Zoom platformą, organizavo VšĮ Vaikų ir paauglių socialinio centro globojamiems vaikams prevencinę paskaitą „Nepilnamečių administracinė ir baudžiamoji atsakomybė“.


Paskaitą koordinavo Vilniaus rajono savivaldybės administracijos Socialinių paslaugų šeimai ir vaikui skyriaus vyr. specialistė Jolanta Lukaševič. Paskaitą skaitė AVPK VRPK bendruomenės pareigūnas Stanislav Voicechovskij.

Paskaitos metu buvo aptarti nusižengimai ir nusikalstamos veikos, dažniausiai vyraujančios jaunimo tarpe: narkotinių ar psichotropinių medžiagų turėjimas, platinimas, laikymas ir vartojimas, rūkymas, alkoholio naudojimas, chuliganizmas ir kt.

S. Voicechovskij pristatė nepilnamečių atsakomybės ypatumus pagal APK ir BPK straipsnius. Akcentavo, kad už nepilnamečių padarytus nusižengimus atsako jų globėjai, už rūkymą, triukšmavimą viešoje vietoje nuo 16 m. atsako patys vaikai. Nuo 14 m. nepilnamečiams taikoma baudžiamoji atsakomybė už kai kuriuos nusikaltimus. Paskaitos metu buvo suteikta daug informacijos apie gresiančią atsakomybę už nusižengimą(-us), auklėjamojo poveikio priemones bei išsamiai atsakyta į visus mokinių pateiktus klausimus. Buvo priminta apie internete tykančius pavojus ir administracinę atsakomybę. Pranešėjas akcentavo, kad įstatymų ar kitų teisės aktų nežinojimas neatleidžia nuo atsakomybės.

S. Voicechovskij taip pat kvietė jaunimą tapti policijos pareigūnais. Akcentavo, kad labai svarbu būti nepriekaištingos reputacijos, todėl ragino pamąstyti apie savo gyvenimo būdą.

Dėkojame bendruomenės pareigūnui Stanislavui Voicechovskij už pagalbą vykdant nusikalstamumo, žalingų įpročių ir kitų negatyvių dalykų prevenciją Vilniaus rajone. Tikimės, kad ši prevencinė paskaita paskatins vaikus būti atsakingais bei pareigingais visuomenės nariais.

Tiek suaugę, tiek nepilnamečiai turi žinoti ne tik savo teises, bet ir pareigas, mokėti atsakyti už savo elgesį. Pastebėję asmenų daromus teisės pažeidimus, praneškite policijai numeriu 112.

Asociatyvi nuotrauka pixabay.com

Shadow up