kaires_puses_index
 
 
  
  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Vilniaus rajono savivaldybės Centrinė biblioteka kviečia į mokymus

Vilniaus rajono savivaldybės Centrinė biblioteka organizuoja mokymus pagal projektą „Vilniaus regiono bendruomenės medijų ir informacinio raštingumo ugdymas bibliotekose“ ir kviečia gyventojus lavinti savo skaitmeninį raštingumą. Kiekvienos temos trukmė  4 akademinės valandos. Mokymai vyks Vilniaus rajono savivaldybės Centrinės bibliotekos skaitykloje. Mokymų datos:


Lapkričio 27 d., 10 val.  – Autorių teisės (Asta Kazakevičiūtė-Bankauskienė)

Temos metu bus analizuojamas autorių teisių ir praktinių vizualiųjų menų (dailės, fotografijų, dizaino) autorių teisių įgyvendinimas. Mokymų dalyviai sužinos apie intelektinę nuosavybę, autorių teisių teisinį reglamentavimą. Bus analizuojamos autoriaus ir kūrinio sąvokos, aptariamos autoriaus turtinės ir neturtinės teisės ir jų trukmė. Taip pat bus pristatomi dažniausi autorinių teisių pažeidimai. Apie tai, kaip teisėtai naudoti kūrinius ir autorines sutartis.


Lapkričio 28 d., 10 val.  Saugumas internete (Karolina Šutova)

Temos metu bus aptariamas saugus naudojimasis internetu, interneto etika, privatumas ir duomenų tvarkymas. Taip pat bus pristatomi pagrindiniai asmens duomenų apsaugos principai. Auditorinių mokymų metu daug dėmesio bus skiriama bendrosios informacinių technologijų saugos žinioms, pagrindinėms interneto grėsmėms (kibernetiniai nusikaltimai, kompiuterio užkrėtimo galimybės, tapatybės vagystės ir pan.). Taip pat bus apžvelgiami įvairūs tapatybės vagystės (slaptas kopijavimas, išviliojimas, nužiūrėjimas, ištrintos informacijos atkūrimas) ir apsisaugojimo nuo to būdai.


Lapkričio 29 d., 10 val.  Socialiniai tinklai (Augustė Miškinytė)

Temos metu bus pristatomi populiariausi socialiniai tinklai (Facebook, Instagram, Youtube, Pinterest). Taip pat bus aptariamos pagrindinės jų funkcijos ir panaudojimo galimybės kasdienybėje. Auditorinių mokymų metu bus aptarti asmeninių paskyrų saugumo parametrai. Temos metu bus sudaromos galimybės susikurti savo paskyrą norimuose socialiniuose tinkluose ir išsiaiškinti jų naudojimo principus.


Gruodžio 4 d., 10 val.  Elektroninės paslaugos (Lina Vidrinskienė)

Temos metu bus pristatytos Lietuvos Respublikoje teikiamos elektroninės paslaugos, pristatomos jų savybės ir pagrindiniai naudojimosi principai. Mokymų metu bus analizuojamas www.epaslaugos.lt puslapis, dalyviai bus supažindinami su jo teikiamomis galimybės. Bus apžvelgiamos pagrindinės ir dažniausiai naudojamos paslaugos (Sodra, registracija pas gydytoją, Regitra, gyvenamosios vietos deklaravimas, išmokos ir kt.).


Gruodžio 5 d., 10 val.  Informacijos ištekliai ir paieška (Zita Tiukšienė)

Temos metu bus pristatomi patikimi informacijos ištekliai, kurie yra prieinami bibliotekose. Gyventojai sužinos, kokiomis prenumeruojamomis, testuojamomis ir nemokamai (angl. Open Source Database) prieinamomis informacijos ir pilnatekstinėmis duomenų bazėmis gali naudotis, kaip jose surasti, surinkti ir naudotis informacija. Taip pat gyventojams bus pristatyti kiti bibliotekose prieinami informacijos ištekliai: kraštotyros informacijos internetinės svetainės, el. leidiniai, el. katalogai. Temos metu bus sudaromos galimybės gyventojams savarankiškai atlikti informacijos paiešką pageidaujama tema, susirūšiuoti medžiagą, ja pasinaudoti ir kt.


Gruodžio 11 d., 10 val. – Informacijos ištekliai ir paieška (Zita Tiukšienė)

Temos metu bus pristatomi patikimi informacijos ištekliai, kurie yra prieinami bibliotekose. Gyventojai sužinos, kokiomis prenumeruojamomis, testuojamomis ir nemokamai (angl. Open Source Database) prieinamomis informacijos ir pilnatekstinėmis duomenų bazėmis gali naudotis, kaip jose surasti, surinkti ir naudotis informacija. Taip pat gyventojams bus pristatyti kiti bibliotekose prieinami informacijos ištekliai: kraštotyros informacijos internetinės svetainės, el. leidiniai, el. katalogai. Temos metu bus sudaromos galimybės gyventojams savarankiškai atlikti informacijos paiešką pageidaujama tema, susirūšiuoti medžiagą, ja pasinaudoti ir kt.

Shadow up