kaires_puses_index
 
 
  
  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Medikai perspėja: plinta susirgimai tymais

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras informavo, kad Lietuvoje ir toliau registruojami nauji susirgimų sunkia užkečiamąja liga – tymais – atvejai. Nuo 2019 m. sausio 1 d. iki 2019 m. kovo 10 d. Vilniaus apskrityje užregistruota 29, Lietuvoje 118 laboratoriškai patvirtintų susirgimų atvejų. Tymų infekcija dažniau plinta tarp suaugusių asmenų ir vaikų, nepaskiepytų tymų, epideminio parotito ir raudonukės vakcina.                           Asociatyvi nuotr. pexels.com 

Vienintelis būdas išvengti susirgimo – skiepai. Suaugusieji skiepijami kombinuota  tymų – epideminio parotito – raudonukės Priorix vakcina. Norintys pasiskiepyti nuo tymų suaugusieji asmenys, kurie nežino savo imuniteto būklės (ar yra skiepyti nuo tymų, ar susiformavo imunitetas po skiepijimo), pirmiausia turėtų išsitirti savo imuniteto būklę. Tai galima atlikti nuvykus į Nacionalinės visuomenės sveikatos laboratorijos parazitologinių ir serologinių tyrimų skyrių Gėlių g. 9, Vilniuje, telefonas pasiteiravimui (8 5) 21 22 718. Šeimos gydytojo siuntimo tyrimams nereikia. Tyrimo metu bus nustatytas imunoglobulinų G lygis, pagal kurį bus sprendžiama ar organizmas turi apsaugą nuo tymų viruso. Jei asmuo sirgo tymais, jo organizme po ligos susiformavo stiprus imunitetas ir skiepytis papildomai tikrai nereikia.

Išsityrus imuniteto būklę patartina atvykti pas savo šeimos gydytoją, kad būtų įvertinta bendra organizmo būklė, ar nėra priešparodymų skiepytis. VšĮ Vilniaus rajono centrinės poliklinikos skiepų kabinetas mokamų skiepų nuo tymų neatlieka, todėl maloniai prašome kreiptis į UAB Endemic ar UAB Antėja skiepų kabinetus.

 

 

VšĮ Vilniaus rajono centrinės poliklinikos administracija

Shadow up