kaires_puses_index
 
 
  
  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Kviečiame į meno festivalį „Kurkime drauge“ 2013

Vilniaus rajono Juodšilių seniūnijos bendruomenės socialinių paslaugų centras kviečia į meno festivalį " Kurkime drauge“, kuris vyks š.m.  rugsėjo 12 ir 13 d. Juodšilių kultūros namuose. Renginio pradžia 11 val.


Festivalio programa skirta pristatyti meno terapijos taikymo galimybes senyvo amžiaus asmenų ir neįgaliųjų ugdymui bei socializacijai. Šeima, turinti neįgalų šeimos narį, patiria gausybę išgyvenimų, kurių niekada nepatirs  įprasta šeima. Nors ir kaip stipriai Lietuva žengia į priekį, stebindama pasiekimais, gerais, garsiais darbais, tačiau visuomenėje dar nėra itin toleruojamas požiūris ir supratingumas į pasirodantį neįgalų viešumoje. Nuskriausti gyvenimo neįgalieji – tie patys žmonės, norintys būti visuomenės dalis: jie nori turėti tokias pačias galimybes, kaip ir visi. 

Meno terapijoje ne tiek svarbus rezultatas, kiek pats kūrimo procesas, leidžiantis neįgaliems ir senyvo amžiaus asmenims pasijusti visaverčiais, savarankiškais, įgauti daugiau gyvenimiškos patirties. Meninė, kūrybinė veikla suteikia pozityvių jausmų, skatina bendravimą kūrybiniame procese, palengvina adaptaciją kolektyve bei visuomenėje. Kūrybiniame procese, iš vienos pusės,  asmuo atsipalaiduoja, nutolsta nuo egzistuojančios realybės, realizuojasi kaip asmenybė, pajunta dvasios pilnatvę, yra stimuliuojamas labiau pasitikėti savo jėgomis, pasijusti vertingu. Iš kitos pusės, tai skatina jį į realų gyvenimą pažvelgti optimistiškiau, išgrynina jo emocijas, įkvepia naujiems darbams.  Tuo pasireiškia gyvenimo ir meno sandūra. Taigi menas mus atitolina nuo gyvenimiškų rūpesčių, o tuo pačiu grąžina į gyvenimo realybę stipresnius, labiau savimi pasitikinčius, suteikia vilties, tikėjimą gėriu.  

FESTIVALIO PROGRAMA:

Festivalio metu vyks sceniniai vaidinimai, šokiai, muzikiniai pasirodymai,
Kultūros namų sienas papuoš neįgaliųjų rankdarbiai.

Shadow up