kaires_puses_index
 
 
  
  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Prasidėjo brandos egzaminų sesija

Vakar, birželio 7 d. lietuvių kalbos ir literatūros egzaminu prasidėjo valstybinių brandos egzaminų sesija, kuri pasibaigs liepos 2 d., abiturientams laikant fizikos brandos egzaminą. Pakartotinė sesija vyks nuo liepos 5 d. iki liepos 20 d.


Šiemet brandos egzaminų sesija prasidėjo dviem savaitėmis anksčiau nei pernai. Kaip ir buvo iki šiol, norint gauti brandos atestatą, reikės išlaikyti du egzaminus: privalomą lietuvių kalbos ir literatūros bei vieną pasirenkamąjį.

Šiais metais Vilniaus rajono savivaldybės egzaminų centruose valstybinius ir mokyklinius brandos egzaminus laikys 597 abiturientai. Iš jų 466 mokiniai – Vilniaus rajono savivaldybės mokyklų abiturientai, o 131 mokinys – Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos mokyklų abiturientai.

Vakar vykusiame lietuvių kalbos ir literatūros egzamine savo žinias išbandė 463 abiturientai iš Vilniaus rajono savivaldybės mokyklų – 255 laikė valstybinį ir 208 laikė mokyklinį brandos egzaminą. Valstybinį lietuvių kalbos ir literatūros egzaminą laikyti taip pat užsiregistravo 8 eksternai.

Lietuvių kalbos ir literatūros egzaminą iš viso laikė 131 abiturientų iš mokyklų, priklausančių Švietimo, mokslo ir sporto ministerijai. 81 mokinys laikė valstybinį brados egzaminą, 50 abiturientai laikė mokyklinį brandos egzaminą.

Atvirkščiai nei pernai, šiemet daugiau abiturientų iš užsienio kalbos egzaminų, pasirinko laikyti  užsienio kalbos (rusų) valstybinį brandos egzaminą – 333 kandidatai, užsienio kalbos (anglų) valstybinį brandos egzaminą – 314 kandidatų.

Matematikos valstybinį brandos egzaminą laikys 326 abiturientai, istorijos egzaminą – 126.

Šiemet visų egzaminų trukmė pailginama 15 minučių siekiant abiturientams sudaryti geresnes sąlygas tinkamai atlikti egzaminų užduotis. Dėl koronaviruso pandemijos ir mokymo(si) nuotoliniu būdu šiais metais gamtos mokslų egzaminuose bus tikrinami daugiau teoriniai dalykai, nes vykdant ugdymą nuotoliniu būdu abiturientai neturėjo galimybės atlikti laboratorinių darbų.

Gimtosios kalbos (baltarusių, rusų, vokiečių) brandos egzaminai ir brandos darbo atsiskaitymas vykdomi nuotoliniu būdu.

Visi darbai bus vertinami elektroninėje erdvėje nuotoliniu būdu.

Saugumo reikalavimai

Egzaminų centruose bus pasirūpinta dezinfekcinėmis priemonėmis. Laikantis saugumo reikalavimų, bus ribojamas kandidatų skaičius egzamino patalpoje ir kandidatai per egzaminą bus sodinami taip, kad išlaikytų dviejų metrų atstumą. Egzaminų centruose bus privalu pasirūpinti keliais įėjimais.

Vykstant į brandos egzaminus visiems abiturientams reikia turėti ne tik asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą, bet nepamiršti ir apsauginės veido kaukės. Per egzaminus privaloma dėvėti nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones (veido kaukes, respiratorius ar kitas priemones), jei privalomą apsaugos priemonių dėvėjimą viešoje vietoje numato karantino režimą ar ekstremalią situaciją reglamentuojantys teisės aktai.

Naudojantis žodynais ir kompiuteriais reikės dezinfekuoti paviršius arba naudotis vienkartinėmis pirštinėmis.

Abiturientai, kurie per pagrindinę ar pakartotinę egzaminų sesiją bus izoliacijoje, galės laikyti egzaminą, jei atitiks šiuos reikalavimus: Sveikatos apsaugos ministro įsakymu, jiems bus galima palikti izoliacijos vietą ir laikyti egzaminą, jei ne seniau kaip 48 val. iki egzamino atliko SARS-CoV-2 PGR tyrimą, gavo neigiamą tyrimo rezultatą ir egzamino dieną nejaučia jokių ūmiai viršutinių kvėpavimo takų infekcijai būdingų požymių, jei prieš patekdami į brandos egzamino centrą atliko greitąjį antigeno testą ir rezultatas yra neigiamas.

Apie dalyvavimą egzamine kandidatas privalo informuoti Nacionalinį visuomenės sveikatos centrą ne vėliau, kaip 48 val. iki egzamino pradžios, nurodydamas brandos egzamino centrą, kuriame vyks egzaminas.


Linkime abiturientams sėkmingai išlaikyti brandos egzaminus ir pateisinti savo lūkesčius!

 


Parengta pagal smm.lt ir vrsa.lt informaciją

Shadow up