kaires_puses_index
 
 
  
  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

„Vilnijos kraštas – kultūrų paribys amžių tėkmėje“

Šiais metais jau šeštą kartą Rudaminos daugiafunkciniame kultūros centre vyko Tarptautinis etnokultūros festivalis „Vilnijos kraštas – kultūrų paribys amžių tėkmėje“. Šis festivalis kiekvienais metais pritraukia vis daugiau mylėtojų.


Festivalis tęsėsi tris dienas. Lapkričio 16 d., pirmą festivalio dieną, vyko viktorina „Etnokultūra“. Šioje viktorinoje dalyvavo keturios komandos, kurias sudarė Rudaminos daugiafunkcinio kultūros centro atstovai, Rudaminos seniūnijos darbuotojai, Vilniaus rajono 6savivaldybės Centrinės bibliotekos bibliotekininkai bei Rudaminos Ferdinando Ruščico gimnazijos atstovai. Klausimai buvo susiję su festivalio istorija, kultūra ir skirtingų tautų patarlėmis. Viktoriną laimėjo komanda „Kulturalni.pl“ – Centrinės bibliotekos atstovai. Laimėtojai ir visi dalyviai buvo apdovanoti. Ši viktorina praplėtė dalyvių žinias apie festivalį ir apie Lietuvoje gyvenančias tautybes.

Antroji festivalio diena buvo skirta iš užsienio atvykusių meno kolektyvų bei kolektyvų, veikiančių prie Rudaminos daugiafunkcinio kultūros centro, integraciniams susitikimams. Festivalio svečiai turėjo galimybę pažinti gražiausias Vilniaus vietas.

Lapkričio 18 d. buvo festivalio kulminacija. Tą dieną įvyko visų į šventę atvykusių svečių koncertas. Scenoje pasirodė vokalinis ansamblis „Rudomianka“ – vaikų vokalinė grupė bei jaunųjų kapela. Gausiai salėje susirinkusi publika turėjo galimybę žavėtis soliniu Gabrielės Zdanavičiūtės pasirodymu.

Visus savo artistiškumu sužavėjo Baltarusijos akademinis šokių kolektyvas „Kharoshki“ – mažiausiųjų ir vaikų šokių grupė. Jiems vadovauja baleto ir ansamblio „Kharoshki” solistai. Kolektyvo „Kharoshki” vaikų šokių grupė yra Italijos, Bulgarijos, Danijos, Rusijos ir Baltarusijos šokių konkursų ir festivalių nugalėtojai.

Scenoje ne vieną kartą pasirodė ansamblis „Džerelce“ iš Ukrainos. 2015 metais šis kolektyvas šventė savo įkūrimo 25-metį. Tai yra vienas geriausių šios šalies vaikų šokių ansamblių. Jį sudaro 150 įvairaus amžiaus vaikai.  Ansambliui vadovauja Anna Makarova. Į Rudaminą atvyko tik dalis šio jaunatviško kolektyvo.

Žiūrovus sužavėjo ansamblis „Mały Jawor”. Tai yra jauniausia Elitos Sinkevič vadovaujamo ansamblio „Jawor“ grupė. Šis ansamblis veikia Avižienių kultūros centre.

Pirmą kartą Rudaminoje svečiavosi jungtinis Lenkijos lietuvių etninės kultūros draugijos ansamblis. Šis kolektyvas atvyko iš Punsko. Festivalio Rudaminoje metu ansamblis pristatė vaidinimą „Kazimieras Mielkus – Punsko krašto šviesuolis“. Pasirodymą praturtino lietuvių liaudies dainos ir šokiai.

Festivalio organizatoriai paruošė staigmeną žiūrovams. Salėje susirinkusi publika turėjo galimybę aktyviai dalyvauti viktorinoje. Laimėtojai buvo apdovanoti gražiomis dovanėlėmis, kurias paruošė Rudaminos daugiafunkcinio kultūros centro darbuotojai.

VI Tarptautinį etnokultūros festivalį Rudaminoje savo dalyvavimu pagerbė garbingi svečiai. Į šventę atvyko Lilija Andruškevič – Vilniaus rajono savivaldybės Kultūros, sporto ir turizmo skyriaus vedėja ir Vladislav Kačanovski – Rudaminos seniūnijos bendruomenės pirmininkas. Lilija Andruškevič lietuvių, lenkų bei rusų kalbomis padėkojo organizatoriams už puikią šventę, o dalyviams – už nepaprastai gražius pasirodymus.

Vaizdo įrašą apie VI Tarptautinį etnokultūros festivalį rasite čia.

                

Andžej Aškelovič

 

Shadow up