kaires_puses_index
 
 
  
  

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Tėvelių dėmesiui – patikslinta nuostata dėl išmokos gimus vienu metu daugiau kaip vienam vaikui

Seimas priėmė Išmokų vaikams įstatymo pakeitimą, kuriuo nuspręsta skirti ir mokėti išmoką gimus vienu metu daugiau kaip vienam vaikui ir už tuos vaikus, kurie gimė iki 2017 m. sausio 1 d. ir jiems dar nėra sukakę dveji metai.


2017 m. sausio 1 d. įsigaliojo Išmokų vaikams įstatymo pataisa, kuria įtvirtinta nauja išmokų vaikams rūšis – išmoka gimus vienu metu daugiau kaip vienam vaikui.

Nuo 2017 m. balandžio 4 d. įsigaliojo LR Išmokų vaikams įstatymo 10² straipsnio pataisa. Priimtu pakeitimu nuspręsta skirti ir mokėti išmoką gimus vienu metu daugiau kaip vienam vaikui ir už tuos vaikus, kurie gimė iki 2017 m. sausio 1d.

Išmoka skiriama ir mokama gimus vienu metu daugiau kaip vienam vaikui nuo šio įstatymo įsigaliojimo, t. y. nuo 2017 sausio 1 d., iki jiems sukaks dveji metai.

Įstatyme įtvirtinta, kad kai vienu metu gimsta du vaikai, skiriama 4 bazinių socialinių išmokų (dabar 1 BSI – 38 eurai) dydžio išmoka per mėnesį, o kai vienu metu gimsta daugiau kaip du vaikai, išmokos dydis atitinkamai didinamas 4 bazinių socialinių išmokų dydžiu už kiekvieną vaiką, pvz. gimus trynukams išmoka siektų 8 BSI arba 304 eurus per mėnesį.

Kilus klausimams, tėveliai gali kreiptis į specialistus seniūnijose pagal deklaruotą gyvenamąją vietą arba į Vilniaus rajono savivaldybės administracijos Socialinės rūpybos skyrių, tel. (8 5) 253 2313.

Shadow up