kaires_puses_index
 
 
  
  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Rekomendacijos, kaip saugotis nuo koronaviruso infekcijos

Informuojame, kad siekdama riboti COVID-19 ligą sukeliančio viruso plitimą visuomenėje, Sveikatos apsaugos ministerija yra parengusi rekomendacijas gyventojams dėl COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) prevencinių priemonių. Informacinėje medžiagoje dalinamasi įžvalgomis, kaip gyventojams tinkamai pasirūpinti savimi koronaviruso akivaizdoje. Ypatingas dėmesys skiriamas pažeidžiamiausiai grupei – sergantiesiems lėtinėmis ligomis ir vyresnio amžiaus žmonėms.


Bendras rekomendacijas bei rekomendacijas būnant viešose vietose, organizuojant asmeninę šventę ne viešoje vietoje ir patarimus keliautojams galite rasti čia. Pabrėžiama, kad šios rekomendacijos skirtos ir asmenims, turintiems didesnę riziką sunkiai susirgti.

Sveikatos apsaugos ministerijos interneto svetainėje taip pat skelbiami konkretūs medikų patarimai asmenims, sergantiems lėtinėmis ligomis. Informacija ypač aktuali žmonėms, sergantiems širdies ir kraujagyslių ligomis (arterine hipertenzija, koronarine širdies liga, širdies nepakankamumu), kvėpavimo organų ligomis (bronchine astma, lėtine obstrukcine plaučių liga), virškinimo ligomis (skrandžio ir dvylikapirštės žarnos ligomis, lėtinėmis kepenų ligomis), reumatinėmis ligomis, lėtinėmis inkstų ligomis, cukriniu diabetu.

Patarimų rinkinyje apžvelgiami koronaviruso požymiai, nurodomi svarbūs kontaktai, kur kreiptis susirgus ar įtarus infekciją, aptariami savirūpos sergant lėtinėmis ligomis ir sveikos gyvensenos karantino metu aspektai, įskaitant ir psichologinės savijautos gerinimą. Konkrečius patarimus rasite čia.

Pandemijos metu taip pat svarbu rūpintis darbuotojų saugumu. Rekomendacijas darbdaviams kaip apsaugoti riziką susirgti COVID-19 liga patiriančius asmenis nuo užsikrėtimo darbo metu yra parengusi ir savo interneto svetainėje paskelbusi Lietuvos Respublikos valstybinė darbo inspekcija prie Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministerijos: https://www.vdi.lt/AtmUploads/Darbdaviams.pdf.

 

Primename, kad nuo rugpjūčio 1 d. kaukių dėvėjimas uždarose prekybos ir paslaugų vietose yra privalomas. Išimtis taikoma tik kai kuriems žmonėms, turintiems negalią, kurie dėl savo sveikatos būklės negali dėvėti veido kaukių arba jų dėvėjimas galėtų pakenkti negalią turinčiojo sveikatai.

Prašome laikytis nurodytų rekomendacijų ir saugoti vieni kitus!Parengta pagal sam.lt, vrsa.lt

Shadow up