kaires_puses_index
 
 
  
  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Policija įspėja saugotis naujo sukčiavimo būdo

Policija pradėjo fiksuoti naują sukčiavimo būdą, kai sukčiai savo aukų ieško skelbiu.lt portale įkeldami skelbimus dėl pardavinėjamų prekių, dažniausiai susisiekiant per aplikacijas „Viber“, „WhatsApp“ ar elektroniniu paštu.


Pranešimai rašomi lietuvių arba rusų kalbomis bei prisistatoma moteriškais vardais, populiariausi jų: Maria, Alina, Milda, Jasmina, Sandra, Katrin, Julia. Šalia vardo nurodomas lietuviškas, rumuniškas arba rusiškas telefono numeris. Sukčiai aiškina pirksią pardavinėjamas prekes ir gali pasiūlyti apmokėjimą atlikti per neva naują skelbiu.lt funkciją bei įkelia nuorodą į vieną iš suklastotų puslapių: www-skelbiult.site; skelbiult-safe.online; www-skelbiu.website; lt-skelbiu.xyz; skelbiultv-safe.website; esiunta-dpdlt.xyz. Paspaudus ant nuorodos atidaromas suklastotas internetinis puslapis, kuris savo išvaizda primena skelbimų portalą skelbiu.lt arba žinomų kurjerių tarnybos puslapius. Suklastotame puslapyje matomi suklastoti duomenys, t. y. matoma informacija apie pardavinėjamą prekę ir sukčiaus – pirkėjo neva perduodami pinigai dėl dominančios prekės.

Pardavėjas, norėdamas gauti pinigus už prekę, turi įvesti savo banko kortelės duomenis: kortelės numerį, galiojimo laiką, apsaugos kodą, t. y. duomenis, neva būtinus atlikti piniginį mokėjimą. Vos tik pardavėjas įveda savo bankinės kortelės duomenis, po kelių minučių nuo jo bankinės sąskaitos būna nuskaitomos piniginės lėšos. Įvykdomas fišingas (ang. Phishing).

Būkite budrūs!

 

Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato
Vilniaus rajono policijos komisariato informacija
Asociatyvi nuotr. unsplash.com

Shadow up