kaires_puses_index
 
 
  
  

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Socialinė iniciatyva, apjungusi moksleivius iš šešių Lietuvos rajonų

Pačiame karantino įkarštyje, kai atrodo, jog šalį yra užvalgęs sąstingis, Lietuvos Moksleivių Sąjungos (toliau LMS) Visagino padalinys kartu su Britų tarybos programa Active Citizens, kurią Lietuvoje įgyvendina Politikos tyrimų ir analizės institutas, pradėjo socialinę iniciatyvą, skirtą įgalinti bendruomenes bei palaikyti visuomenę karantino laikotarpiu. LMS Visagino padalinys įgyvendina projektą pavadinimu „Pilietis namuose”. Projekto tikslas yra skatinti moksleivius savarankiškai ir turiningai leisti laiką namuose, raginti jaunimą užsiimti prasminga veikla su savo šeima bei motyvuoti mokinius padėti kitoms socialinėms grupėms ir būti aktyviems piliečiams, būnant namuose. Projektas apjungia jaunuolius iš Visagino, Šalčininkų, Švenčionių, Trakų, Vilniaus rajono, Klaipėdos savivaldybių teritorijų.


Projektas vykdomas LMS Visagino padalinio socialiniuose tinkluose: „Instagram“ ir „Facebook“. Iniciatyva įgyvendinama įvairiais konkursais, virtualiais protmūšiais bei akcijomis internetinėje erdvėje. Savanoriai taip pat sudarinėja įvairių filmų ir atlikėjų rekomendacijų sąrašus, įkvepia dalintis savo dienos naudingais darbais, parodo savanorių dienas karantine ir kalba apie savanorystę. Į virtualias veiklas įsitraukia moksleiviai ne tik iš anksčiau išvardintų rajonų, bet ir iš visos Lietuvos. Jaunuoliams iš įvairių Lietuvos miestelių kartu susijungti padeda virtuali programa „Twitch“ bei socialiniai tinklai, kurie šiuo laikotarpiu tampa būtinybe. Didelis moksleivių įsitraukimas tik parodo, kaip svarbu vykdyti tokius projektus ir suteikti galimybę moksleiviams mokytis bei bendrauti. „Šis projektas man buvo ne tik labai įdomus ir įtraukiantis, bet ir prasmingas bei reikalingas. Kaip ir sako projekto pavadinimas, tapau neabejingu piliečiu net ir būdamas namuose“, teigia vienas iš projekto dalyvių.  Projekto organizatoriai suteikia galimybę moksleiviams turiningai bei naudingai leisti laiką bei tai darant laimėti vertingus prizus. Projekto dalyviai gali laimėti elektrinį paspirtuką ir išmaniąsias apyrankes, o protmūšių nugalėtojai laimi ekologiškus rinkinius, kuriuos sudaro ekologiškas medžiaginis maišelis ir gertuvė su projekto logotipu. Organizatoriai kviečia visus norinčius prisijungti ir laimėti prizus. Registraciją rasite LMS Visagino padalinio „Facebook“ paskyroje.

Šiuo projektu siekiama sustiprinti bendruomenės ryšius, paskatinti įžvelgti teigiamą karantino laikotarpio pusę,  pakeisti bendruomenės požiūrį į tarpusavio santykius, parodyti, kad teigiamą pokytį galime kurti net ir būnant saviizoliacijoje bei paskatinti žmones pozityviam ir turiningam laiko praleidimui. Tikimasi įkvėpti visuomenę būti sąmoningais piliečiais. Juk būti pilietišku ir reiškia tiesiogiai prisidėti prie bendruomenės gyvenimo kūrimo ar keitimo.

Apie įgyvendinamą projektą, galimybę dalyvauti protmūšyje ir laimėti prizų sužinosite čia.


Lietuvos moksleivių sąjungos
Visagino padalinio savanorė Smiltė Ledzinskaitė

Shadow up