kaires_puses_index
 
 
  
  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Vilniaus rajono švietimo įstaigose nuskambėjo Rugsėjo 1-osios skambutis

 

Šiandien Vilniaus rajono mokyklose nuaidėjo Rugsėjo pirmosios skambutis, sukvietęs visus pradėti naujus, atradimų ir prasmingų darbų kupinus, mokslo metus. Nors šiemet Mokslo ir žinių šventė dėl ekstremaliosios situacijos šalyje atrodė kitaip nei visada, Vilniaus rajono švietimo įstaigose naujieji mokslo metai buvo pasitikti džiaugsmingai ir su viltimi.


Mokslo ir žinių dienos proga Vilniaus rajono Nemenčinės Gedimino gimnazijos bendruomenė sulaukė Jo Ekscelencijos Lietuvos Respublikos Prezidento Gitano Nausėdos vizito. Mokslo metų pradžios šventėje Gedimino bei Nemenčinės K. Parčevskio gimnazijoje taip pat dalyvavo Vidaus reikalų ministrė Rita Tamašunienė ir Vilniaus rajono merė Marija Rekst.

Tradiciškai pasveikinti mokinius, mokytojus ir mokinių tėvelius į švietimo įstaigas vyko ir Vilniaus rajono savivaldybės atstovai: mero pavaduotoja Teresa Demeško, Savivaldybės administracijos direktorė Liucina Kotlovska ir direktoriaus pavaduotojai Rimantas Gerdvilis ir Albert Narvoiš, mero patarėjai, Švietimo skyriaus atstovai, seniūnai.

Šiemet pirmąjį skambutį išgirdo daugiau pirmokų negu pernai – Vilniaus rajono savivaldybės pavaldumo švietimo įstaigas pradėjo lankyti apie 750 pirmokų. Iš viso naujų mokslo metų skambutis į rajono mokyklų 1-12 klases sukvietė daugiau nei 8 tūkst. mokinių.

Atsižvelgiant į pagrindines Sveikatos apsaugos ministerijos ir Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos bendrai parengtas rekomendacijas naujų mokslo metų šventei, Vilniaus rajono švietimo įstaigos šventę organizavo atskiroms klasėmis ar grupėms skirtingu metu. Šventės dalyviai pagal galimybę dėvėjo nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones.

 

Kviečiame pasižvalgyti po nuotraukų galeriją, kuriose užfiksuotos gražiausios Rugsėjo 1-osios šventės akimirkos!

Informacija artimiausiu metu bus pildoma.

 


Vilniaus r. Nemenčinės Gedimino gimnazijos bendruomenė mokslo metus pradėjo su prezidento palinkėjimais

Mokslo ir žinių dienos proga Vilniaus r. Nemenčinės Gedimino gimnazija sulaukė garbingų svečių – čia lankėsi ir visą bendruomenę sveikino Lietuvos Prezidentas Gitanas Nausėda. Iškilmingoje ceremonijoje taip pat dalyvavo LR Vidaus reikalų ministrė Rita Tamašunienė, Vilniaus rajono savivaldybės merė Marija Rekst, Nemenčinės Šv. arkangelo Mykolo parapijos klebonas kun. Arūnas Kesilis bei mokinius atlydėję tėvai.

Pasveikinusi gausiai susirinkusius svečius, Nemenčinės Gedimino gimnazijos direktorė Daiva Losinskienė padėkojo visiems atvykusiems į tokią svarbią visai gimnazijos bendruomenei šventę. Pasidžiaugusi praeitų mokslo metų mokinių rezultatais, direktorė išreiškė viltį, kad šiais metais kartu bus įveikti visi sunkumai ir pasiektos naujos aukštumos. „Aš tikiu, kad šiandien mes esame pasiruošę taip pat energingai pradėti naujuosius mokslo metus ir, kaip ir praeitais metais, siekti aukštumų, įveikti iššūkius ir patirti sėkmę. Tikiu, kad kiekviena diena praleista mokykloje bus Jums sėkminga ir bus džiaugsmas mokyti ir mokytis“, – tarė direktorė, ypatingus padėkos žodžius skirdama pedagogams už jų nuoširdų ir atsakingą darbą.

Direktorė taip pat džiaugsmingai pasveikino tuos, kuriems šiemet pirmą kartą atsiveria durys į platų mokslo pažinimo kelią – pirmokus. Iš viso gimnaziją pradėjo lankyti 55 pirmokai, kurie gražiai pasipuošę ir su gėlėmis rankose nekantriai laukė savo pirmosios pamokos.

Į šventę pasveikinti gimnazijos bendruomenę atvykęs Jo Ekscelencija Prezidentas Gitanas Nausėda pabrėžė, kad darnią mokyklos bendruomenę ir jos stiprius tarpusavio ryšius kuria nuoširdūs žmonės. „Man visada ypatingai malonu lankytis mokyklose, gimnazijose, kuriose yra ypatinga aura ir aš esu įsitikinęs, kad ta aurą, atmosferą pirmiausia kuria žmonės, ten dirbantys ir besimokantys. Ten, kur stipri bendruomenė, ten stipri mokykla, ten motyvuoti mokytojai, ten geri mokiniai ir geri rezultatai.“, – kalbėjo Prezidentas.

Šalies vadovas taip pat linkėjo drąsos, kuri padės įveikti visas kliūtis. „Linkiu Jums nebijoti jokių iššūkių ir tikėti, kad viskas yra pasiekiama ir įmanoma. Viskas priklauso nuo Jūsų pastangų. Svarbiausia klausykite savo širdies, savo proto, pasirinkite tą gyvenimo kelią, kuris yra Jums priimtiniausias. Nebijokite daryti klaidų, jas visada galite pataisyti. Svarbiausia, būkite drąsūs, svajokite ir eikite į priekį“, – kreipdamasis į gimnazijos bendruomenę, linkėjo Prezidentas Gitanas Nausėda bei dovanų įteikė Lietuvos Respublikos vėliavą.

Prie sveikinimų prisidėjusi Vilniaus rajono savivaldybės merė Marija Rekst padėkojo Nemenčinės Gedimino gimnazijos bendruomenei už puikų darbą ir mokinių gerus rezultatus, kurie šlovina Vilniaus rajoną. „Linkiu, kad šitie metai būtų dar geresni. Šiandien mes kartu įveikėme labai nemažai iššūkių, todėl tariu nuoširdų „ačiū“ visai Jūsų bendruomenei. Būkime sveiki. Su švente ir visokeriopos sėkmės pasitinkant naujus mokslo metus“, – sakė merė.

Po iškilmingos šventės lauke joje dalyvavę pirmos, penktos ir dvyliktos klasės mokiniai skubėjo į pirmąją pamoką. Kitų klasių mokiniai pasitikti rugsėjo pirmosios rinkosi klasėse.

 

 

Naujų mokslo metų pradžia Nemenčinės Konstanto Parčevskio gimnazijoje

Naujų mokslo metų pradžios proga Nemenčinės Konstanto Parčevskio gimnazijos bendruomenę sveikino vidaus reikalų ministrė Rita Tamašunienė, Vilniaus rajono savivaldybės merė Marija Rekst, Nemenčinės Šv. arkangelo Mykolo parapijos klebonas kun. Arūnas Kesilis, Nemenčinės miesto seniūnas Artur Komarovski, Nemenčinės kaimiškos vietovės seniūnė Valerija Stakauskaitė, Vilniaus rajono pedagoginės psichologinės tarnybos direktorius Roman Juchnevič bei Vilniaus rajono savivaldybės sporto mokyklos direktorius Marjan Kačanovski.

Visus susirinkusius nuoširdžiai pasveikino gimnazijos direktorius Tadeuš Grigorovič. „Rugsėjo pirmoji – naujų darbų, lūkesčių, o kartu ir nerimo diena. Vieniems tai pirmieji žingsniai į žinių ir mokslo aukštumas, kitiems jie žymi svarbaus gyvenimo etapo pabaigos pradžią. Tegul šie mokslo metai būna Jums dosnūs prasmingų darbų, džiugių atradimų ir gražių bendravimo akimirkų. Linkiu, kad šiš kelias Jums neprailgtų, o keliaudami juo būtumėte vieni kietiems tolerantiški, dėmesingi, sveiki, dosniai dalytumėte gėrį. Tegul nepristygsta kantrybės, meilės ir pagarbos vienas kitam“, – gražios šventės proga linkėjo direktorius ir visiems dar kartą priminė apie galiojančius būtiniausius reikalavimus mokyklose susijusius su epidemiologine situacija Lietuvoje.

Šventėje dalyvavusi Vilniaus rajono merė dėkojo gimnazijos bendruomenei už aktyvumą ir dalyvavimą įvairiuose projektuose, kurie plečia mokinių akiratį ir padeda ugdyti praktinius įgūdžius. Merė taip pat pabrėžė tolerancijos ir pagarbos mokytojams svarbą, ragindama tėvus mokyti vaikus pagarbos pedagogams, kurie mokiniui atiduoda ne tik savo sukauptas žinias, patirtį bei ir savo širdies šilumą. „Auklėkime savo vaikus gerais žmonėmis, kurie gerbia ir myli kitus. Auklėkime juos dorais valstybės piliečiais ir Vilniaus rajono gyventojais“, – kreipdamasi tarė merė ir palinkėjo mokiniams gerų pasiekimų ir užsibrėžtų tikslų pasiekimo.

Gimnazijos bendruomenę pasveikinti atvykusi vidaus reikalų ministrė Rita Tamašunienė sakė: „Po nuotolinio mokymosi Jūs susitinkate šiandien mokykloje ir neabejoju, kad tai yra džiaugsminga akimirka kiekvienam. Linkiu, kad šie mokslo metai būtų saugūs, ir mokytojams, ir mokiniams. Tegul naujieji mokslo metai atneša daug džiaugsmo, įkvėpimo, o visi sunkumai tebūna lengvai išsprendžiami“.

Kalbėdama apie nepalankią epidemiologinę situaciją šalyje, ministrė padėkojo visiems Nemenčinės gyventojams už sąmoningumą ir visų reikalavimų laikymąsi sunkiu pandemijos metu ir pabrėžė, kad svarbu ir toliau paisyti visų reikalavimų. Taip pat ministrė paragino saugoti vieni kitus, elgtis atsargiai keliuose ir būti dėmesingiems, kadangi rugsėjį keliuose suintensyvėja eismas.

Po visų sveikinimų visiems pirmokams buvo įteiktos gražios kuprinės, kurias gimnazija gavo iš draugijos „Wspolnota Polska“ ir visi mokiniai išskubėjo į jaukias ir vaikų šurmulio išsiilgusias klases.

 
     
     
     
     

 

 

Mokslo žinių dienos minėjimas Buivydžių Tadeušo Konvickio gimnazijoje

Buivydžių Tadeušo Konvickio gimnazijos bendruomenę sveikino Vilniaus rajono savivaldybės mero pavaduotoja Teresa Demeško, kuri linkėjo naujais mokslo metais pasiekti dar daugiau gerų rezultatų, stiprybės ir drąsos įveikiant visus naujų mokslo metų iššūkius. Vicemerė perskaitė ir perdavė nuo Vilniaus rajono savivaldybės merės Marijos Rekst sveikinimo raštą.

 

 

Rugsėjo 1-oji Nemėžio šv. Rapolo Kalinausko gimnazijoje

Rugsėjo 1-osios šventės proga Nemėžio šv. Rapolo Kalinausko gimnazijos bendruomenę sveikino Vilniaus rajono savivaldybės administracijos direktorė Liucina Kotlovska ir Nemėžio seniūnijos atstovai.

Administracijos direktorė Liucina Kotlovska gimnazijos bendruomenei perdavė Vilniaus rajono savivaldybės merės Marijos Rekst sveikinimo raštą ir linkėjo, kad šie mokslo metai būtų visiems sėkmingi, kupini naujų atradimų ir didelių pasiekimų.

„Pirmokams linkiu, kad šiandien prasidedanti Jūsų pažintis su naująja aplinka būtų kuo malonesnė, abiturientams linkiu sėkmingai išlaikyti brandos egzaminus ir kryptingai pasirinkti savo tolesnį kelią. Pedagogams linkiu stiprios sveikatos, tegul nepritrūksta Jums jėgų ir ištvermės lavinant ir ugdant jaunąją kartą. Visai švietimo bendruomenei taip pat linkiu, kad kuo puikiausiai klostytųsi ne tik vaikų ir mokytojų, bet taip pat tėvų ir mokytojų bendradarbiavimas. Tegul naujieji mokslo metai atneša dar daugiau progų džiaugtis puikiais mokinių pasiekimais ir didžiuotis mūsų Vilniaus rajono jaunuomene“, – sakė L. Kotlovska.  Mokslo ir žinių diena Bezdonių „Saulėtekio“ pagrindinėje mokykloje


Palengva, nejučia
Su rudens spalva ir rudenio vėjais,
Žolynų gyvybę vėsa palytėjęs,
Su astrų kvapu ir gervių klyksmu
Prie kiekvieno iš mūsų sustoja Rugsėjis...


Vieniems ši Rugsėjo 1-oji – pirma, kitiems – viena iš daugelio. Mokslo ir žinių diena Bezdonių „Saulėtekio“ pagrindinės mokyklos mokiniams ir visai mokyklos bendruomenei prasidėjo jaukiame mokyklos kiemelyje.

Šventę pradėjome giedodami Lietuvos Respublikos himną. Vedantieji Maša Stefanovič ir Matas Graužinis skaitė gražius ir prasmingus žodžius, skambėjo mokyklos ansamblio atliekamos nuotaikingos dainos. Būsimieji pirmokėliai deklamavo eilėraštuką, o pirmokų tėveliai kartojo mokytojos skaitomus pasižadėjimo žodžius.

Mokyklos direktorius Algimantas Baranauskas mokyklos naujokams įteikė pirmoko kuprines, kurias padovanojo „Ryto“ draugija. Kunigas Arūnas Mitkevičius palaimino visą susirinkusią bendruomenę.

Su Naujų mokslo metų pradžia mokinius ir jų tėvelius pasveikino atvykę svečiai: Vilniaus rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Rimantas Gerdvilis ir Bezdonių seniūnijos seniūnas Michal Jančevski.

Po iškilmingos šventės dalies mokytojai ir mokiniai sugūžėjo į klases.

 

 

 

Rugsėjo 1-osios šventė Egliškių šv. Jono Bosko gimnazijoje

Šių metų Rugsėjo pirmosios šventė buvo kiek kitokia, bet ne mažiau laukta ir džiaugsminga. Direktorius pasveikino visą gimnazijos bendruomenę ir linkėjo sėkmingų ir svarbiausia sveikų bei saugių naujų mokslo metų. Savo vizitu iškilmes pagerbė Vilniaus rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Albert Narvoiš ir Mickūnų seniunijos darbuotoja Oksana Sinenko. 

 

 

Rugsėjo pirmosios šventė Medininkų šv. Kazimiero gimnazijoje 

Gelsvus lapus rudens vėjas neša,
Laukus gaivina rudenio tyla.
Ir vėl tave, atėjusį į klasę,
Kasryt pasveikins tavo mokykla.

Netruko prabėgti smagi vasara, o jau rugsėjo 1-osios skambutis vėl sukvietė į mokyklą mokinius, jų tėvelius ir mokytojus. Mokslo ir žinių šventė Medininkų šv. Kazimiero gimnazijoje prasidėjo Šv. Mišiomis bažnyčioje. Mokyklos kieme susirinkę mokiniai, jų tėveliai ir mokytojai šventiniu minėjimu pratęsė šventę.

Renginio metu Vilniaus r. savivaldybės švietimo skyriaus vyr. specialistas Konrad Michalkevič, Medininkų seniūnė Renata Bogdanovič, gimnazijos direktorė Mečislava Petkevič ir kiti svečiai pasveikino susirinkusius mokinius, mokytojus ir tėvelius su Mokslo ir žinių diena, linkėjo sėkmės  moksluose, o mokytojams kūrybingumo ir kantrybės.

Šventę vainikavo universalaus daugiafunkcinio sporto aikštyno atidarymas. Atidarymo šventėje mokiniai dėkojo visiems prisidėjusiems prie naujų objektų pastatymo, už rūpinimąsi jaunąja karta bei jų poreikiais. Šventinę juostelę kirpo sporto aikštyno rangovo atstovas, savivaldybės švietimo skyriaus vyr. specialistas Konrad Michalkevič bei gimnazijos direktorė Mečislava Petkevič. Nuo šiol prie mokyklos bus modernus stadionas su dirbtine danga, kur ne tik mokiniai, bet ir visa Medininkų bendruomene galės sportuoti, žaisti krepšinį, tinklinį, futbolą, rankinį ar tenisą.

 


  

Rugsėjo 1-osios šventinė pamoka Avižienių gimnazijoje

Avižienių gimnazijoje nuvilnijo Rugsėjo 1-osios šventė „Mokykla, mes sugrįžom!”. Mokiniai ir mokytojai ilgesingai pamojavo vasarai ir kupini ryžto ir vilties pradėjo naujųjų mokslo metų pamoką, kurioje „atsakinėti” buvo pakviestas ir Avižienių seniūnas Michal Bortkevič, ir gimnazijos direktorė Valerija Orševska, ir pirmokėliai, ir, žinoma, abiturientai.

Pamokoje skambėjo Elingos ir Katažynos atliekamos dainos. Šventinės pamokos vedėjai, mokytojai Rita ir Marijan, visiems linkėjo geros kloties, saugaus elgesio, sėkmingų mokslo metų.

 


 

Mokslo metų pradžios šventė Paberžės Verdenės“ gimnazijoje

Rugsėjo 1-osios rytą visi pajutome, kad kažkas baigėsi, o kažkas ir vėl prasidėjo. Šiandien Paberžės Verdenės“ gimnazijoje prasidėjo nauji  mokslo metai.

Šventę Dievo žodžio liturgija bei palaiminimu pradėjo Paberžės Švč. Jėzaus Širdies parapijos kunigas vikaras, gimnazijos tikybos mokytojas Juzefas Makut. Sveikinimo ir padrąsinimo žodį tarė gimnazijos direktorė Violeta Dapkevičienė. Ji pažymėjo, kad nauji mokslo metai – tai atsakingų darbų pradžia, reikalaujanti sutelktumo, atsakomybės, kantrybės, o didžiausi ir svarbiausi darbai, kaip ir kasmet,  laukia mūsų dvyliktokų. Mažiausiems gimnazistams, pirmokėliams, direktorė įteikė Lietuvių švietimo draugijos „Rytas“ padovanotas kuprines su mokymosi priemonėmis.

Nepaisant naujovių ir sunkumų, į naujus mokslo metus ženkime kupini ryžto ir pasitikėjimo savo jėgomis. Tegul smalsumas, žinių troškimas ir jaunatviška energija padeda mums sėkmingai įveikti visus iššūkius!Maišiagalos kun. Juzefo Obrembskio gimnazija paminėjo Rugsėjo pirmąją

 


Rugsėjo 1 d. šventė Eitminiškių pagrindinėje mokykloje

Štai ir nuskambėjo rugsėjo pirmosios varpelis. Pirmokams jis buvo pirmasis ir stebuklingas. Mokslo ir žinių diena prasidėjo šv. Mišiomis Eitminiškių bažnyčioje.

Po šv. Mišių prie mokyklos šventė prasidėjo Lietuvos himnu. Mokiniai eilėraščiais pasveikino visus susirinkusius. Mokykloje svečiavosi Nemenčinės seniūnijos seniūnė Valerija Stakauskaitė. Direktorė tarė sveikinimo žodį bei pirmokams įteikė kuprines, kurias finansavo „Wspólnota Polska“.

 

 

Juodšilių šv. Uršulės Leduchovskos gimnazija pasitiko Rugsėjo 1-ąją

 Rugsėjo 1-oji Zujūnų gimnazijoje

 

 

Rugsėjo 1-oji Nemėžio vaikų lopšelyje-darželyje

Kaip paukščiukai į lizdelį, po ilgų atostogų atskubėjo į Nemėžio darželį vaikučiai. Atskubėjo ir senbuviai, ir tie, kurie pirmą kartą pravėrė darželio duris.

Kad naujokams būtų drąsiau, juos atlydėjo tėveliai. Lopšelio-darželio kieme šventės dalyvius pasitiko mokytojos, pasveikino l. e. direktoriaus pareigas, direktoriaus pavaduotoja ugdymui Irena Kivytienė, linksmino Žmogus Voras ir Snieguolė. Nors šventė šiais metais buvo ne tokia gausi, o dalyviai pasipuošę nešventinėmis kaukėmis ir laikantys atstumo, darželio kieme skambėjo linksma muzika ir garsus vaikų juokas, skraidė muilo burbulai ir oro balionai... Linksma ir smagi visa Nemėžio vaikų lopšelio-darželio bendruomenė nusiteikė darbingiems ir su tam tikrai iššūkiais 2020-2021 mokslo metams.


 

Rugsėjis atkeliavo į Maišiagalos vaikų lopšelį-darželį 

Vėl pradedame naujus mokslo metus. Rugsėjis kaskart vis toks pats ir tuo pačiu vis kitoks. Jau šiandien lopšelio-darželio duris nedrąsiai atveria 20 naujų ugdytinių. Visus vaikučius pasitinka šventiškai papuoštas darželio kiemas ir besišypsančios auklėtojos. Tikimės, kad netrukus nerimą pakeis džiaugsmas ir darželis taps ta vieta, kur gera būti.

Nors praėjusiais metais įprastą darželio ritmą trikdė karantinas, tačiau darbai nenutrūko. Kol vaikučiai ugdėsi ir ilsėjosi namuose, darželyje įrengti kondicionieriai, atlikti kosmetiniai remonto dabai. Baigėsi trejus metus trukęs Erasmus+ projektas. Tačiau pradedame įgyvendinti dar tris naujus projektus:

  • „Noriu augti kultūros ir tradicijų apsuptyje“, finansuotino pagal kaimo vietovių vietos plėtros strategijos „Vilniaus rajono vietos plėtros strategija 2014-2020 m.“ priemonę „Kultūros savitumo ir tradicijų išsaugojimas, gyventojų aktyvumo ir pilietiškumo skatinimas, bendrų iniciatyvų rėmimas“ Nr.  LEADER-19.2-SAVA-6, įgyvendinimo“, bendradarbiaujant su Vilniaus krašto etnografinio muziejaus filialais: Tradicinių amatų centru Houvalto dvare Maišiagaloje ir Kunigo Prelato Juzefo Obrembskio muziejumi.
  • Atsinaujinančių energijos išteklių panaudojimas Maišiagalos vaikų lopšelio-darželio pastate“.  Vilniaus r. savivaldybės investicijų sk.
  • Erasmus+ ,,Lenkų mokykla išeivijoje. Kompetentingas mokytojas ir kūrybingas mokinys - raktas į sėkmę". (Polska szkoła na emigracji, Kompetentny nauczyciel i kreatywny uczeń kluczem do sukcesu)

Kaip sekasi įgyvendinti šiuos projektus, matysite įstaigos tinklalapyje. Taigi, laukia aktyvūs, kūrybingi ir kupini naujų įspūdžių metai!

 Mokslo ir žinių šventė Paberžės šv. Stanislavo Kostkos gimnazijojeInf. ir nuotr. vrsa.lt, organizatorių

Shadow up