kaires_puses_index
 
 
  
  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Projektas „Dvi šalys – bendra kultūra ir istorija“ įsibėgėjo


2012 m. lapkričio mėn. buvo pasirašyta projekto „Dvi šalys – bendra kultūra ir istorija“ administravimo ir finansavimo sutartis su įgyvendinančiąja institucija. Projektas yra remiamas Europos kaimynystės ir partnerystės priemonės Latvijos, Lietuvos ir Baltarusijos bendradarbiavimo per sieną programos lėšomis. Vilniaus rajono savivaldybės administracija šį projektą vykdo kartu su Ašmenos rajono vykdomuoju komitetu (Baltarusija). Bendradarbiavimo sutartį su Ašmenos rajono vykdomuoju komitetu Vilniaus rajono savivaldybė pasirašė 2007 m.


Projektu siekiama išsaugoti kultūrinį ir istorinį paveldą, populiarinti pasienio turizmą.

Planuojama projekto vertė: 172 544 eurų, iš jų 10 000 eurų skirs Vilniaus rajono savivaldybė, 7 255 eurų - Ašmenos rajono vykduomasis komitetas.

Įgyvendindami projektą, partneriai atnaujins Bareikiškių (Rukainių sen.) ir Ašmenos muziejų ekspozicijas, įdiegs virtualų pasienio turistinį maršrutą „Istoriniai keliai Ašmenos aukštumoje“, rengs regioną populiarinančius kultūros renginius, organizuos festivalius „Poezijos pavasaris“ ir „Alšėnų pilis“.

Pavasaris - metas, kai atgimsta gamta ir viskas aplinkui nubunda. Kaip tik tuo metu, kai žydi sodai, o ore sklinda malonus pražydusių gėlių aromatas, Vladislovo Sirokomlės dvasią menančiame Bareikiškių dvarelyje gegužės 25 d. vyks tradicinis poezijos renginys „Sirokomlės lyra“, kur kiekvienais metais gegužės mėnesį susirenka poezijos mylėtojai. Šis renginys - tai puiki proga pabėgti nuo kasdieninės rutinos, pasisemti jėgų bei pasiklausyti tyrų poezijos kūrinių. Šiais metais savo eiliuotą kūrybą Poezijos renginyje pristatys tarptautinės literatų stovyklos „Poezijos pavasaris“ dalyviai iš Vilniaus ir Ašmenos rajonų. Pagrindinis veiklos tikslas - pristatyti pasienio regiono kultūrą bei skatinti jaunų žmonių literatūrinę kūrybą. Šios veiklos rezultatas - poezijos rinkinys „Istorinis ir dabartinis literatūros kelias pasienio regione“. Knygoje bus pristatyta XIX –XX a. iškilių pasienio regiono literatų bei stovyklos dalyvių kūryba. Knygos pristatymas visuomenei Ašmenoje planuojamas rugpjūčio 23 d., Bareikiškių k. - rugsėjo 27 d.

 

VEIKLOS „POEZIJOS PAVASARIS“

PROGRAMA

2013 m. gegužės 22-25 d.

Vilniaus rajonas Bareikiškių k. - Vilnius - Vilniaus rajonas Bareikiškių k.

 

Gegužės 22 d.

15.30 val.

Stovyklos dalyviai susirenka V. Sirokomlės muziejuje.

16.00-16.30 val.

Poezijos stovyklos dalyvių iš Ašmenos ir Vilniaus rajono atvykimas į apgyvendinimo vietą. Karklėnų sodyba, Upelio g. 19, Karklėnų k., Vilniaus r. tel. 868615504

18.00 val.

Vakarienė. Susipažinimo kūrybinis vakaras prie laužo.

Gegužės 23 d.

9.00 val.

Pusryčiai

10.00-19.00 val.

Ekskursija „Poezijos pėdsakais“ su gidu.

11.00 val.

Apsilankymas Vilniaus universiteto bibliotekoje

apie 13.00 val.

Apsilankymas A. Mickevičiaus muziejuje.

apie 14.00 val.

Pietus

19.30 val.

Vakarienė. Dainuojamos poezijos vakaras.

Gegužės 24 d.

9.00 val.

Pusryčiai

10.30-19.00 val.

Užsiėmimai V. Sirokomlės muziejuje. Pietūs ir 2 pertraukėles

19.30 val.

Vakarienė. Literatūros vakaras.

Gegužės 25 d.

9.00 val.

Pusryčiai

11.00-13.30 val.

Tradicinis renginys „Sirokomlės lyra“. Vaišės

13.30 val.

Stovyklos uždarymas.

 

Shadow up