kaires_puses_index
 
 
  
  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Didžiųjų metų švenčių belaukiant – įkvepiantys Čenstakavos Kalėdų Senelio gerumo darbai Vilniaus rajono mokyklų vaikams ir rajono gyventojams

Artėjančių didžiųjų švenčių laukimo švieseles Vilniaus rajono vaikų širdyse įžiebė kiekvienais metais atvykstantis Kalėdų senelis iš Čenstakavos šv. Voitecho parapijos kunigas Rišard Umanski (lenk. ks. Ryszard Umański) su dovanomis. Kartu su savo padėjėjais – prie kilnios akcijos prisidėjusiais Lenkijos Respublikos miestų ir rajonų valdžios atstovais bei privačiais asmenimis, kunigas Rišard Umanski šiandien apsilankė Mickūnuose, Pakenėje ir Rukainiuose.


Jau nuo pat ryto į Mickūnus atvyko vilkikas su pilna priekaba dovanų. Čenstakavos visuomeninė, patriotinė draugija „Kresy“ bendradarbiaudama su Čenstakavos miesto ir jo apylinkių švietimo, viešojo sektoriaus įstaigomis bei verslo įmonėmis, skyrė paramą už Lenkijos ribų gyvenantiems lenkų kilmės tautiečiams ir surinko apie 3 000 šventinių daiktinių dovanų bei maisto produktų paketų, kurie bus išdalyti: Mickūnų, Egliškių šv. J. Bosko, Lavoriškių S. Batoro, Kalvelių S. Moniuškos, Rukainių ir Juodšilių šv. U. Leduchovskos gimnazijų moksleiviams, Pakenės Č. Milošo, Šumsko ir Kyviškių pagrindinių mokyklų moksleiviams bei Grigaičių pradinės mokyklos mokiniams. Dovanos tradiciškai pasiekė taip pat Mickūnų, Lavoriškių lopšelių-darželių bei Kalvelių darželio auklėtinius.

Taip pat buvo paaukota maisto produktų, kurie bus skirti stokojantiems asmenims, pensininkams, gyvenantiems Mickūnų, Rukainių, Kalvelių seniūnijose ir Jašiūnose (Šalčininkų r.).

Dėl pandemijos, jau antrus metus, atsisakyta didelių šventinių renginių, kuomet būrys Vilniaus rajono švietimo įstaigų džiūgaujančių vaikų pasitinka atvykstantį Kalėdų Senelį. Tačiau neatisakyta svetingo garbingų svečių priėmimo ir Kalėdų senelio dovanojamo džiaugsmo vaikams. Geradarius svečius iš Lenkijos pasitiko Mickūnų vaikų lopšelio-darželio ir Mickūnų gimnazijos bendruomenės. Į susitikimą atvyko Vilniaus rajono savivaldybės merė Marija Rekst ir Mickūnų seniūnė Renata Mickevič.

Atvykęs Kalėdų senelis aplankė vaikų lopšelio-darželio auklėtinius įtekdamas dovanų. Vėliau šventė prasidėjo Mickūnų gimnazijoje, kur mokiniai irgi nekantravo susitikti su Kalėdų seneliu ir pasidžiaugti dovanomis.

Visus svečius pasitiko šventiškai nusiteikę Mickūnų gimnazijos mokiniai, kurie surengė koncertą – dainų ir pasirodymų padėką už gerus darbus ir nuostabias dovanas. Visus susirinkusius pasveikino gimnazijos direktorė Malgožata Radevič, kuri kartu su visa gimnazijos bendruomene džiaugiasi, kad šiemet pavyko susitikti gyvai ir pamatyti vaikų džiaugsmą pasitinkant labai lauktą Kalėdų senelį.

Šventėje dalyvavusi Vilniaus rajono savivaldybės merė Marija Rekst padėkojo kunigui už gerumą ir kilnų pavyzdį, vaikams suteikiamą džiaugsmą, jų šypsenas ir geras emocijas.

„Gerbiamieji, man labai džiugu matyti tokį aktyvų jaunimą, kuris sužavėjo mus savo pasirodymais ir puikiomis dainomis. Džiaugiuosi, kad Vilniaus rajonas turi tokį aktyvų, entuziastinga jaunimą. Vilniaus rajone veikia 17 gimnazijų, kuriose ugdymas vyksta lenkų ugdomąją kalba. Visos Lenkijos šventės šioms bendruomenėms irgi labai svarbios ir visada minimos. Kultūra, tradicijos, patriotizmas ir tikėjimas – didžiausios vertybės, kurios yra puoselėjamos mūsų švietimo įstaigose. Mūsų rajonas yra labai turtingas turėdamas tokį jaunimą ir žinoma, mokytojus. O savivaldybė ir toliau dės visas pastangas kuriant švietimo įstaigų bendruomenių gerovę. O dar mes turime ir nuostabius žmones – gerbiamą kunigą Rišardą Umanskį kartu su visa delegacija. Jūs žmogus, kuris pamilęs mūsų kraštą, čia pastoviai atvažiuoja ir dalijasi savo gerumu su mumis. Jūsų širdis labai didelė. Ačiū Dievui, kad mūsų gyvenimo kelyje susipažinome su nuostabiu žmogumi. Labai džiaugiuosi ir dėkoju Jums“, – tarė merė Marija Rekst ir įteikė kunigui padėkos raštą bei dovanelė. Padėkos raštais už gerumo darbus buvo taip pat apdovanoti visi atvykę svečiai iš Lenkijos. 

Sveikinimus taip pat tarė atvykęs Čenstakavos miesto viceprezidentas kuruojantis švietimo sritį Rišard Stefaniak (lenk. Ryszard Stefaniak). Po visų sveikinimų Kalėdų senelis išskubėjo įteikti visą krūvą dovanų.

Po vizito Mickūnų gimnazijoje, atvykęs kunigas Rišard Umanski kartu su delegacija išskubėjo aplankyti Pakenės Česlovo Milošo pagrindinės mokyklos ir Rukainių gimnazijos bendruomenių.


Gražia tradicija tapusi labdaros akcija šiemet organizuojama jau 7 kartą. Prieš septynerius metus buvo pasirašyta bendradarbiavimo sutartis tarp Mickūnų seniūnijos ir Lenkijos Poraj valsčiaus.

Vykdant glaudų bendradarbiavimą organizuojama kasmetinė prieškalėdinė akcija, taip pat organizuojamos mokinių išvykos į Lenkiją.

 
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
 
Shadow up